Яким був 2023 рік для благодійного фонду «Сильні»?
Ми надавали психологічну, медичну та юридичну допомогу людям, які пережили сексуальне насилля після 24 лютого 2022 року. Усі послуги були надані конфіденційно та безоплатно людям від 16 років незалежно від їх статі, гендеру, віросповідання чи сексуальної орієнтації.
Ми допомагали людям, які пережили усі види сексуального чи сексуалізованого насилля, незалежно від того, хто вчинив насилля: цивільна чи військова людина. Також ми допомагали тим, хто пережив сексуальне насилля пов’язане з конфліктом, тобто те насилля, яке вчинили окупанти та їх спільники.
Основним фокусом діяльності благодійного фонду «Сильні» у 2023 році було удосконалення роботи та зміцнення команди. Все для того, аби ми могли покращити якість надання допомоги.
Наша місія незмінна:
Ми працюємо, щоб кожен та кожна, хто пережили сексуальне насилля, отримували фахову допомогу та можливість продовжити жити, залишивши травматичну подію у минулому.
Допомога підопічним
За 2023 рік ми отримали 386 заявок про допомогу до фонду «Сильні», із них 70 людей обрали далі проходити цей шлях з нами й отримали допомогу.
Наразі 6 підопічних фонду заявили про випадки насильства від російських окупантів та їх спільників. Також було відкрито 10 кримінальних справ щодо цивільних.
492 – загальна кількість послуг наданих фондом у 2023 році.
-
414 психологічних годин
-
62 медичні послуги
7 гінекологічних консультацій
12 гінекологічних послуг
23 лабораторні діагностики
9 стоматологічних послуг
-
16 юридичних консультацій (надані партнерськими організаціями)
У 2023 році ми активно працювали з випадками сексуального насилля під час війни, зокрема після полону, а також отримували додаткові знання для роботи у цій сфері на конференціях та тренінгах від спеціалістів.
Наприклад ми відвідали:
-
Дводенний семінар від «Фонду доктора Деніса Муквеге» на тему «Холістична допомога та шляхи перенаправлення постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом (СНПК)»
-
Конференцію «Сексуальна реабілітація в Україні: реалії та перспективи»
Партнерства
Цього року ми багато працювали над розширенням партнерських зв’язків, спілкуванням з колегами та працівниками державної сфери.
Нашими партнерами стали:
-
БО «БФ «Добробут-Фундація»
-
БФ «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького»
-
Мережа аптек «Аптека доброго дня»
-
Безоплатна правнича допомога
-
Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»
-
Художник «Київський Олень»
-
Мережа магазинів Watsons Україна
-
ГО «Ла Страда - Україна»
-
Маркет «Кураж»
-
Онлайн-бутик «I am volya»
-
Громадська спілка «Твій сімейний лікар»
-
ГО «Інноваційні соціальні рішення»
-
Bitmedia Fund
-
БО «Обійми»
Відвідали важливі події, які сприяють зміцненню партнерства. Кілька з них:
-
Третій Саміт Перших леді та джентльменів
-
Перший форум із психічного здоров’я
-
12й Форум розвитку громадянського суспільства
Медіа
У 2023 році ми долучились до створення 29 статей у медіа різного рівня, зокрема:
-
NV
-
The Village Україна
-
Громадське радіо
-
24 канал
-
РБК-Україна
-
Kyiv Post
-
LB
Завдяки цим публікаціям, медіа охоплення складає 350 000 контактів.
У 2023 році нам також вперше вдалось вийти із соціальною рекламою на радіостанціях, де спробували донести важливість отримання допомоги після пережитого насилля. Рекламне оголошення, зокрема, розмістили «Авторадіо», «Радіо П’ятниця» та «Подільське радіо».
Соцмережі
Instagram: Охоплення за 2023 рік склало 313 тис. переглядів. Це вдвічі більше, ніж у 2022 році, коли охоплення склало 151 тис.
Facebook: По охопленню у фейсбуці спостерігався лише незначний приріст: 173 тис. за 2023 рік проти 150 тис. за 2022-ий.
Twitter: 390 тис. контактів нам вдалось охопити за перший рік ведення сторінки.
Партнерські та інформаційні кампанії
Одна з важливих цілей фонду – інформування суспільства щодо сексуального насилля та боротьба з міфами та стереотипами, які існують навколо цієї теми. У 2023 році ми змогли реалізувати кілька масштабних кампаній у співпраці з партнерами.
-
Плакати «Сильних» у Пунктах незламності
На початку 2023, завдяки підтримці депутатки КМДА, Ксенії Семенової, ми розмістили інформаційні матеріали Фонду у всіх Пунктах незламності столиці. Окрім того, нам вдалось розмістити наші матеріали в інших обласних центрах України, що разом налічує майже 5000 друкованих матеріалів – плакатів, брошур та стікерів.
-
«Разом для допомоги» – інформаційна кампанія з Watsons Україна
Благодійний фонд «Сильні» вперше реалізував масштабний проєкт разом із бізнесом. З травня по грудень у співпраці з мережею магазинів Watsons Україна відбувалась кампанія «Разом для допомоги».
За результатами співпраці ми розмістили друковані матеріали у 256 магазинах мережі Watsons Україна, з інформацією про те, де можна отримати допомогу, якщо вони пережили сексуальне насилля.
-
Інформаційні проєкти із художником Олександром Калібердою (із псевдонімом «Київський Олень»)
У 2023 році ми реалізували дві інформаційні кампанії спрямовані на ознайомлення суспільства з темою особистих кордонів, а також – спростування міфів про сексуальне насилля. Охоплення проєктів у соціальних мережах сягнуло понад 1 мільйон користувачів.
Експертки фонду «Сильні» допомогли створили дві серії коміксів: про те, що саме є особистими кордонами й чому не варто їх порушувати; а також комікси, в яких розкрили найпоширеніші міфи про сексуальне насилля.
-
Інформаційні плакати на благодійному маркеті «Кураж»
У співпраці з благодійним маркетом «Кураж» розмістили понад 200 наліпок та плакатів із фразами, які можуть зупинити домагання та змотивувати звернутись по допомогу. Наприклад, що говорити у громадських місцях, у транспорті, на вулиці тощо. Головна ідея – що кожен з нас може зупинити насилля і часом це зробити дуже легко, що отримати допомогу – просто.
*Детальніше про проєкти фонду можна дізнатись тут.
Витрати фонду за 2023 рік
802 805 грн – надходження до благодійного фонду «Сильні» за 2023 рік. Завдяки благодійним внескам від наших доброчинців ми мали можливість безперебійно надавати допомогу усім підопічним, які вирішили до нас звернутися.
Витрати фонду за 2023 рік становили 969 346 грн, із них:
-
623 382 грн – допомога підопічним
444 050 грн – психотерапія
174 633 грн – медичні витрати
-
97 996 грн – інформаційні проєкти
-
247 967 грн – організаційна діяльність фонду
-
частина допомоги, яка еквівалентна 100 000 грн, була надана безоплатно для наших підопічних коштом волонтерської роботи спеціалістів та медичних закладів.
Вдячні партнерам за допомогу.
Пріоритети та цілі на 2024 рік у благодійного фонду не змінюються.
Ми прагнемо збільшити кількість людей, які отримають допомогу відносно тих, хто потребує допомоги, але не наважується за нею звернутись.
Ми надалі будемо продовжувати інформаційну діяльність: поширювати контент про сексуальне насилля, боротись зі стигмою та стереотипами, які існують, розвивати в українському суспільстві нетерпимість до будь-якого виду насильства.
Благодійний фонд “Сильні” також відкритий до співпраці та розвитку нових партнерств із державними структурами, некомерційними організаціями та бізнесом. Все заради спільної цілі – допомогти усім, хто пережив сексуальне насилля після 24 лютого 2022 року.